Kolekce symbolů pro obce, města a městysy

Kolekce symbolů pro obce, města a městysy

Znak je tváří každého města i obce a je jedním ze základních identifikačních prvků. Umí vytvořit zdravé patriotské pouto a prohlubuje sounáležitost občanů. Znak dokážeme správně graficky navrhnout a aplikovat jej na širokou škálu produktů (vlajka, stuhy, upomínkové předměty, aj.), čímž převedeme vaši vizuální identitu v hmatatelné reprezentační předměty.

Jsme odborníky na heraldikuvexilologii. Mezi naše zákazníky patří přes 4 000 obcí, městysů a měst z celé České republiky a zahraničí. Všechny naše produkty jsou provedeny v souladu s právními předpisy o užívání státních symbolů ČR a mají garanci heraldické správnosti. Naším přáním je, aby vaše nové symboly byly vřele přijaty nejen vedením obce, ale i samotnými občany a byly užívány při slavnostních i každodenních příležitostech.
Nechejte o vaší historii, tradicích a hodnotách promlouvat a zkrášlete místa, která milujete! 

Několik tipů pro výbavu obecního / městského úřadu

Velký státní znak České republiky musí zvenku označovat nejen budovu obecního či městského úřadu, ale měl by být reprezentativně umístěn i v interiéru úřadu – v jednací místnosti, zasedacím sále či v jiných reprezentativních prostorách.

Znak České republikyStátní vlajku České republiky musí dle zákona ve dnech státních svátků viditelně vyvěšovat na budovách nejen obce, městysy, města, městské obvody, městské části a kraje, ale také školy, univerzity, státní, kulturní a vědecké instituce nebo třeba nejvyšší státní úřady či soudy.

Státní vlajka České republikyObecní a městský znak je symbolem samostatnosti a svébytnosti každé samosprávy, která ho používá jako výraz své vlastní identity.

Statní znak ČR a znak obce/města/městysuObecní a městská vlajka je vedle obecního a městského znaku samostatným symbolem, ale společně tvoří neoddělitelnou jednotu komunálních symbolů.Tištěná vlajka obce/města/městysuZávěsný odznak starosty v podobě se státním znakem ČR a opisem ČESKÁ REPUBLIKA je důležitou insignií každého starosty při významných a slavnostních příležitostech.
Závěsný odznak pro starostySmaltované ovály se znaky v nepřehlédnutelném oválném tvaru se staly charakteristickým označením úředních budov. Kombinace dvou oválů na jedné fasádě – jednoho s velkým stáním znakem ČR a nápisem OBECNÍ ÚŘAD (vlevo) a druhého se znakem obce a NÁZVEM OBCE (vpravo) – se stala vyhledávaným standardem.
Smaltované ovály se zankem a názvem obce/města/městysu

Česká státní vlajka musí povinně vlát, na budovách úřadů a institucí, v den státního svátku. Zákon říká, že vlajková výzdoba začíná zpravidla v 16 hodin dne předcházejícího a končí v 8 hodin dne následujícího po dni státního svátku. Mimo tyto sváteční dny však může vlajka na budovách a stožárech vlát stále a není nutné ji stahovat.
Správné pořadí vlajek při jejich vyvěšení

Vyhotovení produktů 

Jako specializovaná firma nabízíme kompletní kolekci symbolů. Vaše symboly vám nejen graficky správně navrhneme, ale rovněž jim dáme i hmatatelnou podobu. Vyrobíme pro vás venkovní tištěné vlajky s dlouholetou životností, smaltované ovály se znakem obce i státním znakem ČR, uvítací znaky před vjezdy do obce, stolní vlaječky, odznaky, pamětní mince, medaile, samolepky, nůžkové stany se znakem a názvem vaší obce a mnoho dalších výrobků s vašimi komunálními symboly. Všechny naše produkty jsou provedeny v souladu s právními předpisy o užívání státních symbolů ČR a mají garanci heraldické správnosti.

Poradenství

Samozřejmostí a nedílnou součástí naší nabídky je i poradenství pro: získání prostředků na pořízení komunálních symbolů z dotací a grantů a uspořádání slavnostního uvedení symbolů do života nebo jejich žehnání.  

Zakázková výroba pro obce, města, městysy

Návrhy znaků - obecní a městská heraldika
Návrh obecních symbolů v souladu s platnými zákonnými předpisy i odbornými heraldickými pravidly a mezinárodními zvyklostmi.
Slavnostní vyšívaný znak a vlajka pro obce, města, městysy
Vlajky a znaky vytváříme rukodělně tradičními řemeslnými metodami za současného využití špičkových technologií.
Vyšívaná stuha k obecní či městské vlajce
Slavnostní vyšívané či tištěné stuhy bývají nedílnou součástí všech praporů a vlajek.Texty na stuze připomínají udělení, žehnání symbolů.
Příslušenství k vyšívaným vlajkám a praporům
Veškeré naše příslušenství je přizpůsobeno k souvisejícím produktům z našich dílen - vše do sebe přesně zapadá.
Historická mapa obce/města/městysu
Zpracování, úprava a vlastní výroba reprodukcí historických map. Pro reprezentační, dokumentační potřeby obcí, městysů a měst.
Venkovní tištěné obecní, městské vlajky
Garantujeme odborně správné vyhotovení vlajek na zakázku v souladu s heraldickými a vexilologickými pravidly.
Smaltované ovály se znakem a názvem obce, města, městysu
Vyrobíme pro vás smaltované – ovály, uvítací tabule, domovní čísla a uliční cedule. Smaltované ovály se znakem a názvem obce, města, městysu.
Městské a obecní insignie
Závěsný odznak starosty, klíče od pomyslných bran, výroba pečetidel se znakem obce/města, reprezentativní tiskoviny.
Odznaky, mince, medaile, vyznamenání, klíčenky
Krásné upomínkové předměty, se znakem a názvem obce, vyrábíme s různorodou povrchovou úpravou a v různých velikostech.
Stolní vlaječky se znakem a názvem obce, města, městysu
Stolní vlaječky běžně dodáváme v oboustranném provedení a bývá na nich vyobrazen příslušný znak a název obce, města či městyse.
Samolepky, magnetky, nášivky se znakem a názvem obce, města, městysu
Samolepky, magnetky a nášivky představují dárkové i propagační předměty, které zviditelní vaši obec, město či městys.
Zakázková výroba státních znaků a znaků s vlastními symboly
Ručně vyřezávaný i pískovcový obecní či městský znak se stane reprezentativní ozdobou každého úřadu. Státní znaky na zakázku i sériově vyráběné.
Nůžkový stan se znakem a názvem obce/města/městyse
Zahradní párty stan se znakem a názvem vaší obce, města či městyse, z nepromokavého opláštění pro vaše krásné oslavy.
Svíčka s fotografií, dřevěný obecní znak, hrnky, pohlednice, tašky, balónky, propisky se znakem a názvem obce, města
Svíčka s fotografií, dřevěný obecní znak, hrnky, pohlednice, tašky, balónky, propisky se znakem a názvem obce, města.

Čištění, konzervování a výroba repliky obecních symbolů

Náležitá profesionální péče může praporu či vlajce navrátit nejen původní barvy a lesk, ale také prodloužit životnost. Pracujeme i s původními vlajkami, které umíme vyčistit, zakonzervovat a zrestaurovat. Zhotovíme také věrnou repliku.

Pokud vaše obec, město či městys vlastní historické symboly (vlajku, znak) starší než 50 let, jsou to insignie velmi vysoké hodnoty. Pokud již nejsou vhodné k užívání, doporučujeme je konzervovat, tedy ošetřit, zachovat jejich současnou podobu a zamezit dalšímu poškození. Jednou z možností  jejich obnovy je výroba věrné repliky. Naše společnost se rovněž zaobírá čištěním obecních/městských symoblů.

Galerie & Inspirationen

Chcete vědět jakými způsoby lze získat finance na vlajku, prapor či jiné symboly?

Zadejte e-mailovou adresu a získejte e-book s užitečnými radami a návody zdarma.

Zadáním e-mailové adresy nám udělujete souhlas se zasíláním příležitostných obchodních sdělení a novinek. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat a z odběru se odhlásit.

Vorzüge der Firma Alerion

 • Kunsthandwerkliche
  Arbeit
 • Hochwertiges
  Material
 • Langjährige
  Erfahrungen
 • Längste
  Garantie
 • Fachliche
  Garantie
 • Persönliche
  Kundenbetreuung